„Rakieta” to nowa tablica na Facebooku, dzięki której będzie można porządkować zdjęcia i posty przysyłane nam przez znajomych oraz wybierać te, które naprawdę nas interesują.

Wszyscy aktywni użytkownicy Facebooka przewijając główną tablicę pewnie nie raz napotykali galerię przedstawiającą np. zdjęcia z wakacji, ze ślubu, czy dzieci, których rodzice po prostu nie mogą wytrzymać, żeby się nimi nie pochwalić. Takie, zwykle dość nudne zdjęcia widzieliśmy chyba wszyscy i co tu ukrywać, w jakiś sposób są one irytujące, bo zamiast zobaczyć to, co nas naprawdę interesuje, znajdujemy nic nie warte zdjęcia, które nie mają dla nas żadnego znaczenia.

Ratunkiem dla takiego właśnie „śmietnika” na głównej tablicy będzie  "rakieta", czyli zupełnie nowy news feed, na który można będzie się przełączyć jednym kliknięciem. Wystarczy dotknąć obrazka pojazdu i niepotrzebne nam zdjęcia czy treści zostaną natychmiast  zepchnięte na margines, a zastąpią je posty i zdjęcia, które są dla nas interesujące. Będą dobierane na podstawie naszych zainteresowań. Pojawiać się będą wyłącznie interesujące nas tematy (np. miłośnicy gier wideo będą mogli śledzić rozwój ulubionych produkcji, a miłośnicy sportu będą świadkami wylewu newsów o chociażby piłkarskiej tematyce).

Oczywiście w każdej chwili można będzie przełączyć się z powrotem na ,,tradycyjną" tablicę, bo ,,rakieta" będzie w pełni opcjonalnym rozwiązaniem. Nie wiadomo tylko, kiedy znajdzie się ono na oficjalnym rynku. Testy „rakiety” trwają dopiero od kilku tygodni, więc na upowszechnienie jej pewnie jeszcze trochę poczekamy.